مصاحبه مفداگلستان با دبیر جشنواره مجازی هنر و کرونا و مدیر سازمان دانشجویان شعبه جهاد دانشگاهی واحد گلستان

سه شنبه, 08 مهر,1399

مصاحبه مفداگلستان با دبیر جشنواره مجازی هنر و کرونا و مدیر سازمان دانشجویان شعبه جهاد دانشگاهی واحد گلستان

به گزارش مفدا گلستان، علیرضا سعیدی در گفتگو با خبرنگار مفدا گلستان گفت: جشنواره ی هنر و کرونا در حقیقت با هدف بیان آسیب ها و معضلات اجتماعی از طریق زبان هنر به اجرا در آمد.

وی افزود: مشکلات و آسیب هایی که سبک زندگی و مراودات اجتماعی را بهم ریخت، طبیعتا در چنین شرایطی هر بخش، هر رشته و هر فردی به نوبه خود باید هر توانمندی که دارد بکار گیرد، هنر هم به نوبه خود به واسطه ماندگاری و تاثیر گذاری عمیقی که دارد همواره می تواند به نوعی معضلات را تسهیل کند، بنابر این جشنواره ی هنر وکرونا در فضای مجازی با این هدف و انگیزه برگزار شد که بتواند از ظرفیت هنرمندان در جهت کاستن آلام مردم و به نوعی فرهنگ سازی در مواجهه با مشکلات پیش آمده حاصل از کرونا استفاده کند.

مدیر سازمان دانشجویان شعبه جهاد دانشگاهی واحد گلستان گفت: جشنواره ی مجازی هنر و کرونا در چند بخش پوستر، دلنوشته، فیلم کوتاه و ...برگزار شد. فراخوان این جشنواره ۳۰تیرماه لغایت ۲۵مردادماه سال بود که تا تاریخ ۱۵شهریور تمدید شد و در حدود ۱۳۰ اثر به مرحله داوری رسیدند.

سعیدی خاطر نشان کرد که دستگاههایی  در این جشنواره همکاری هایی به عمل آوردند. از جمله حوزه ی هنری که داوری جشنواره را بر عهده گرفتند. زیرا به نوعی تخصصا در وادی هنر فعالیت میکنند یا اکثرا تجریه دارند و یا بعضی هم مسئوایت هنرهای تجسمی در حوزه هنری را دارند. سعیدی در ادامه از همکاری دانشگاه علوم پزشکی سخن گفت و خاطر نشان کرد که دانشگاه علوم پزشکی به واسطه ی ارتباط موضوع جشنواره با این دانشگاه همکاری مثمر ثمر داشته است. وی همچنین ازهمکاری دانشگاه منابع طبیعی، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، اداره ارشاد، سازمان ورزشی و جوانان نام برد.

دبیر جشنواره در پاسخ به سوال خبرنگار مفدا پیرامون هدف  تشکیل جشنواره گفت: هدف از این جشنواره ها  تاثیر گذاری ای است که زبان و بیان هنر دارد. بیان مسایل اجتماعی، مشکلات اجتماعی و انتقال مفاهیم و آموزه های اخلاقی از طریق هنر می تواند جنبه سازندگی داشته باشد. استعدادهای شاخص و افرادی که می توانند تاثیر گذار باشند ازین طریق شناسایی میشوند در این صورت می توان در آینده از برگزیده ها در برگزاری کارگاه های کوتاه مدت، کلاسها و ... استفاده کرد.

وی در ادامه  در رابطه با اینکه جشنواره در چه سطحی و در چه رشته های برگزار شد گفت: جشنواره به سطح و رشته خاص و به هنرمندان و افراد خاص و حرفه ای  محدود نشد، بطوریکه افراد عامه و عموم مردم هم می توانستند در این جشنواره شرکت کنند. چون مردم در معابر و اجتماع بوده و می توانند از نزدیک شرایط ومشکلات پیش آمده حاصل از این بیماری رابازتاب دهند. مثلا در رشته ی عکاسی، عکس ها  هم با تلفن همراه و هم بطور حرفه ای ارسال شد، اما بخش فیلم کوتاه و پوستر مسلما مهارت های خاصی لازم است که افراد متخصص و هنر مند را می طلبد. در کل جشنواره طوری طراحی شد که هم هنرمندان و هم علاقمندان غیرحرفه ای بتوانند درین جشنواره هنر خود رانشان دهند.

سعیدی درباره زمان اختتامیه و  معرفی برگزیده ها گفت: داوری جشنواره در تاریخ یکم مهرماه برگزار شد و طی چند روز آینده در سامانه رویتاب اعلام می شود و اسامی برگزیدگان منتشر می گردد.

سعیدی خاطر نشان کرد اختتامیه این جشنواره فردا ۹مهرماه در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار خواهد شد.

رویتاب - سامانه یکپارچه مدیریت رویدادهای فرهنگی
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 - All rights reserved.